Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου, ευχαριστεί θερμά τους αδερφούς κ.κ. Α & Κ Μπακογιάννη για την ευγενική τους χειρονομία να προσφέρουν παραδοσιακά παστέλια Ρούμελης σε όλους τους μαθητές του σχολείου για ακόμη μια χρονιά.

Η κίνηση αυτή που επαναλαμβάνεται κάθε χρόνο αλλά και η πρόθυμη, αφιλοκερδής προσφορά των προϊόντων αυτών για την φιλοξενία των ευρωπαϊκών ομάδων στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus τον Ιούνιο που μας πέρασε, είναι αξιέπαινη και συγκινητική.

Η προσφορά σας αποτελεί ζωντανό παράδειγμα αλληλεγγύης και εθελοντισμού σε καιρούς οικονομικά δύσκολους. Ευχαριστούμε καθώς κάθε προσφορά στις μαθήτριες και στους μαθητές,  αλλά και στο έργο μας είναι πολύτιμη.

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές/τριες