Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Εκ μέρους του  Συλλόγου Διδασκόντων και των μαθητών/τριών του σχολείου σας εκφράζω τις θερμές  μας ευχαριστίες για την ευγενική χορηγία-δωρεά σας δύο στρωμάτων γυμναστικής.

Πρόκειται για ένα σημαντικό διδακτικό μέσο του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής που θα βοηθήσει σημαντικά το  έργο της εκπαιδευτικής διαδικασίας, το αυξημένο κόστος του δε είναι συχνά είναι απαγορευτικό για την αγορά του από τις σχολικές μονάδες.

Είμαστε ευγνώμονες για την άμεση  ανταπόκρισή σας στο αίτημά μας και για την πολύτιμη βοήθειά σας. Ευελπιστούμε και στο μέλλον στη  συνέχιση αυτής της συνεργασίας προς όφελος της εκπαιδευτικής κοινότητας της σχολικής  μονάδας.

Ακόμη σας ευχαριστούμε για την καθημερινή παρουσία σας και την άμεση βοήθεια στην επίλυση των εκάστοτε προβλημάτων λειτουργίας του σχολείου μας. Το αστείρευτο ενδιαφέρον,  η αμέριστη στήριξη σας και η αγαστή συνεργασία μας ενισχύουν τη δική μας προσπάθεια με σκοπό τη βελτίωση της καθημερινής παιδαγωγικής πράξης.

Ευχόμαστε η συνεργασία αυτή να συνεχιστεί επ’  ωφελεία  των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας.

Σιδέρης Β. Μοτσιόλας