Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ’ και Ε’ τάξης επισκέφτηκαν το Χιονοδρομικό Κέντρο Βελουχίου. Το βουνό που στέκει περήφανο πάνω από το σχολείο μας φιλοξένησε τους μαθητές μας και γέμισε από τα χαμόγελα και τις φωνές τους. Με σύμμαχο μια ηλιόλουστη μέρα οι πιο έμπειροι  χιονοδρόμοι απόλαυσαν τις χιονισμένες πίστες ενώ οι αρχάριοι με πολύ υπομονή και θέληση κατάφεραν υπό την καθοδήγηση έμπειρων προπονητών να χιονοδρομήσουν και να «κατέβουν» μικρότερης δυσκολίας κομμάτια της πίστας.  Οι μαθητές και οι μαθήτριες επέστρεψαν ενθουσιασμένοι στο σχολείο αποσπώντας την υπόσχεση από τους δασκάλους τους για επανάληψη της εκδρομής με το επόμενο χιόνι!

Τους μαθητές συνόδευσαν οι Εκπαιδευτικοί, Γκαραβέλας Δημήτριος, Κοντομήτρου Κωνσταντία, Βουτσέλη Δήμητρα, Βογδάνος Δημήτριος, Καώνη Αγγελική.