Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, οι μαθητές θα έρθουν κανονικά στις 8:15 στο σχολείο με τις τσάντες. Αν οι καιρικές συνθήκες είναι άσχημες θα πραγματοποιηθούν κανονικά τα μαθήματα ενώ αν ο καιρός είναι καλός θα πραγματοποιηθούν αθλητικές δραστηριότητες με αφορμή την 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Για το λόγο αυτό οι μαθητές να έχουν μαζί τους καπέλο, νερό, φαγητό (τσάντα εκδρομής).

Οι δραστηριότητες θα γίνουν εκτός σχολείου. Συγκεκριμένα: Οι Α΄ και Β΄ τάξεις θα μεταβούν στο Πάρκο Αποδήμων Ευρυτάνων και οι Γ΄, Δ΄ Ε΄και ΣΤ΄ τάξεις θα μεταβούν στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου. Οι μαθητές θα μετακινηθούν με τα πόδια και θα συνοδεύονται από τους Εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Η επιστροφή θα γίνει στις 13:10 και θα λειτουργήσει το  ολοήμερο.

Από τη διεύθυνση του σχολείου