Αγαπητοί γονείς,

Σας γνωστοποιούμε ότι την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 από τις 13:20 – 14:00, οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών των τάξεων Α΄- Β΄- Γ΄- Δ΄- Ε΄- ΣΤ΄ θα ενημερωθούν για την πρόοδο αλλά και τη συμπεριφορά τους και θα παραλάβουν τη βαθμολογία τους του Β΄ τριμήνου.

Επισημαίνουμε ότι η παραμονή των μαθητών στον χώρο του σχολείου μετά τις 13:15 (ώρα ολοκλήρωσης του πρωινού προγράμματος και της ευθύνης των εφημερευόντων εκπαιδευτικών) μπορεί να γίνεται με αποκλειστική ευθύνη των γονέων όσον αφορά στην εποπτεία τους.

Παρακαλούμε κατά την επικοινωνία με τον/την εκπαιδευτικό να τηρήσετε το καθορισμένο χρονικό διάστημα, για να μπορέσει να λειτουργήσει το πρόγραμμα του Ολοημέρου.

Το Ολοήμερο την ημέρα εκείνη θα λειτουργήσει κανονικά.

Αν κάποιος γονέας/κηδεμόνας επιθυμεί για την ημέρα εκείνη βεβαίωση για λήψη γονικής άδειας παρακαλείται να συμπληρώσει την αίτηση και να τη στείλει με e-mail στο σχολείο αναφέροντας το ονοματεπώνυμο και την τάξη του μαθητή καθώς και σε ποιον/α αφορά η βεβαίωση (πατέρα – μητέρα).

Email σχολείου: 1dimkarpen@sch.gr

Από τη Διεύθυνση του σχολείου