Ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας κος Βασίλειος Σταυρόπουλος, ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας κος Γεώργιος Γιάννακας,  ο Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Αιτ/νίας, Ευρυτανίας και Λευκάδας κος Αθανάσιος Ρισβάς, ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης Δ.Ε.  κος Γεώργιος Σωτηρόπουλος, η Σύμβουλος Εκπ/σης  ΠΕ 70, Δασκάλων Φωκίδας & Ευρυτανίας κα. Σουβλίδη Μαρία , η Σύμβουλος Εκπ/σης ΠΕ 60, Νηπιαγωγών Βοιωτίας & Ευρυτανίας κα. Σολάκη Κυριακή, η Προϊσταμένη του ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ευρυτανίας κα. Αντιγόνη Λυκοκάπη σε συνεργασία με τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων σχολικών μονάδων Καρπενησίου συνδιοργανώνουν ημερίδα ενημέρωσης με θέμα:

«Ο ρόλος των γονέων στην κατανόηση και την προσαρμογή των παιδιών και των εφήβων στην εποχή μας»

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου, την Τρίτη 13 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 17.30΄. Θα παρουσιαστούν τα εξής Θέματα:

Θέμα Ομιλητής
«Μαθησιακές δυσκολίες : Η Ιθάκη της Οικογένειας»

Δρ. Αθανάσιος Ρισβάς, Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης
«ΚΕΔΑΣΥ – Σχολείο – Οικογένεια, Όρια στην Συνεργασία» Αντιγόνη Λυκοκάπη, Κοινωνική Λειτουργός, Κοινωνιολόγος, Med
«Προβλήματα Συμπεριφοράς στην προσχολική και σχολική ηλικία»

Κοσμά Αλίκη, Ψυχολόγος MA, ΚΕΔΑΣΥ Ευρυτανίας
«Αναπτυξιακά Ορόσημα στο λόγο και την Επικοινωνία» Τζιμίκου Πηνελόπη, Λογοπεδικός ΚΕΔΑΣΥ Ευρυτανίας

Πρόσκληση Ημερίδα