Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2024, εορτή των Τριών Ιεραρχών, θα λειτουργήσει κανονικά (πρωινή και απογευματινή ζώνη).

Αμέσως μετά την προσευχή όλες οι τάξεις του σχολείου και με τη συνοδεία όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου θα μεταβούν στην εκκλησία της Παναγίας για την παρακολούθηση της Θείας Λειτουργίας και τη συμμετοχή στην αρτοκλασία, (περίπου στο 1ο δίωρο).  Στη συνέχεια σε κάθε τάξη θα μοιραστεί άρτος σε όλους τους μαθητές.

Σύμφωνα με τις οδηγίες του ΥΠΑΙΘΑ στο σχολείο θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση για τους Τρεις Ιεράρχες, την κοινωνική και παιδαγωγική προσφορά τους.

Μετά το πέρας της εκδήλωσης θα ακολουθηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της ημέρας.

Αν κάποιος γονέας επιθυμεί το παιδί του να μεταλάβει των αχράντων μυστηρίων παρακαλούμε να το προετοιμάσει σχετικά.