Αγαπητές συναδέλφισσες, αγαπητοί συνάδελφοι,

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023 επικοινωνώ μαζί σας για να απευθύνω σε όλες και όλους σας εγκάρδιους συναδελφικούς χαιρετισμούς, ευχές για προσωπική και οικογενειακή υγεία και δύναμη, δημιουργικότητα, θετικές προσδοκίες και διάθεση για προσφορά, ειλικρινή, γόνιμη και εποικοδομητική συνεργασία.
Προσβλέπω σε μια κοινή πορεία για την υλοποίηση ενός οράματος που στοχεύει στη δημιουργία ενός σύγχρονου δημοκρατικού, συνεργατικού, καινοτόμου και ανοιχτού στην κοινωνία σχολείου, το οποίο θα ανταποκρίνεται στις υψηλές προσδοκίες ολόκληρης της εκπαιδευτικής κοινότητας και του ευρύτερου κοινωνικού συνόλου για την αναβάθμιση του παραγόμενου εκπαιδευτικού έργου προς όφελος των μαθητών μας.

Καλή σχολική χρονιά! Καλή δύναμη το έργο σας!

Δρ. Χρίστος Β. Μαρκαντώνης
Οργανωτικός Συντονιστής, ΣΕΕ ΠΕ70