Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου με την υποστήριξη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου και 1ου Νηπιαγωγείου Καρπενησίου διοργανώνουν Χριστουγεννιάτικη Αγορά στο χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων του σχολείου.

Τα στολίδια και οι κατασκευές που θα γεμίσουν τους πάγκους μας φτιάχτηκαν με πολύ πολύ μεράκι από τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς του σχολείου μας!!!

Η χριστουγεννιάτικη αγορά θα σας περιμένει την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου, μετά την χριστουγεννιάτικη γιορτή της Β τάξης και την Τετάρτη 20 Οκτωβρίου, ημέρα επίδοσης της βαθμολογίας στους μαθητές του δημοτικού από τις 13.00 μέχρι τις 15.00.

Ο σκοπός της χριστουγεννιάτικης αγοράς είναι η συγκέντρωση χρημάτων για την αγορά ρουχισμού (πλεκτό γιλέκο, φουλάρι, γραβάτα) προκειμένου να ανανεωθεί η στολή παρέλασης των μαθητών του σχολείου μας.

Ο ρουχισμός που θα αγοραστεί θα αποτελέσει περιουσία του σχολείου μας και θα δίνεται στους μαθητές μας όποτε απαιτείται.

Σας περιμένουμε όλους!