Το Υπουργείο Παιδείας απέστειλε έγγραφο με το οποίο ενημερώνει ότι, λόγω της διενέργειας των εκλογών για την ανάδειξη των Περιφερειακών και Δημοτικών αρχών της 8ης Οκτωβρίου 2023, τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δεν θα  λειτουργήσουν την Παρασκευή 6 Οκτωβρίου 2023 και τη Δευτέρα 9 Οκτωβρίου 2023.

Τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν κανονικά από την Τρίτη 10/10/2023 τόσο στην πρωινή όσο και στην απογευματινή (ολοήμερη) λειτουργία του σχολείου .
Επισημαίνεται ότι σε όσες περιφέρειες ή δήμους θα διεξαχθεί επαναληπτική ψηφοφορία την Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2023, δεν θα λειτουργήσουν τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης την  Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2023 και τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2023 αντίστοιχα. Στην περίπτωση αυτή τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν κανονικά από την Τρίτη 17/10/2023 τόσο στην πρωινή όσο και στην απογευματινή (ολοήμερη) λειτουργία του σχολείου.
Από τη διεύθυνση του σχολείου

Δείτε το έγγραφο στον παρακάτω σύνδεσμο:

Λειτουργία σχολικών μονάδων λόγω α αυτοδιοικητικών εκλογών