Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Σας ευχαριστούμε θερμά που ανταποκριθήκατε στην πρόσκληση του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ευρυτανίας για προσφορά ειδών για τις ανάγκες των πλημμυροπαθών. Με την προσφορά σας, μικρή ή μεγάλη προσφέρατε σημαντική βοήθεια στους πληγέντες!

Ακολουθεί του Δελτίο Τύπου του ΣΕΠΕ Ευρυτανίας

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης Ευρυτανίας συγκέντρωσε είδη πρώτης ανάγκης με την αμέριστη συμβολή των σχολικών μονάδων του νομού μας και το γραφείο της Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπ/σης Ευρυτανίας.

Με την πολύτιμη συνεργασία της Εθελοντικής Ομάδας εκτάκτων αναγκών “Ραδιολέσχη Καρδίτσας” και παρουσία της αντιπροέδρου του συλλόγου μας,  μεταφέρθηκαν την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2023:

•  τα σχολικά είδη στο Δημοτικό Μακρυχωρίου όπου θα φιλοξενήσει τους μαθητές από την Ψαθοχώρα και τον Κοσκινά  και

• τα υπόλοιπα είδη πρώτης ανάγκης (Κλινοσκεπάσματα, Πετσέτες, Σχολικά είδη, Χαρτικά Απολυμαντικά και είδη καθαρισμού) στο χωριό Κοσκινά όπου υπήρχε μεγάλη ανάγκη                                                                                                                                                                                                                                                                                           Ευχαριστούμε θερμά όλους τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς των τεσσάρων σχολικών συγκροτημάτων της πόλης του Καρπενησίου και του Δημοτικού Σχολείου του χωριού Δάφνης Αγράφων, το Διευθυντή Εκπαίδευσης της Α/θμιας Εκπ/σης Ευρυτανίας και τους συνεργάτες του που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα μας και μας θύμισαν πως όλοι μαζί μπορούμε να προσφέρουμε αγάπη!

Στήριξη και αλληλεγγύη στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας