Αγαπητοί μας δάσκαλοι

Αγαπητά μας παιδιά

Αγαπητοί γονείς

Με την ευκαιρία της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς εύχομαι ολόψυχα στους μαθητές να έχουν υγεία, καλή πρόοδο και δύναμη να αγωνιστούν ατομικά και συλλογικά, με επιμονή και θέληση, ώστε εκτός από καλοί μαθητές, να γίνουν σωστοί άνθρωποι και χρήσιμοι πολίτες που θα εμφορούνται από τις αξίες της αλληλεγγύης, της ανιδιοτελούς προσφοράς και της ανθρωπιάς. Τις αξίες που μας κρατούν όρθιους και ενωμένους από αρχαιοτάτων χρόνων και μας επιτρέπουν να εξελισσόμαστε και να προοδεύουμε.

Στο Διευθυντή, τους δασκάλους και τους γονείς, εύχομαι να έχουν υγεία, δύναμη και να αποτελέσουν το ποτάμι που θα ‘ποτίσει’ τις ψυχές των παιδιών μας με αρετές, αρχές και αξίες που τόσο έχει ανάγκη ο τόπος μας, η πατρίδα και η κοινωνία ολόκληρη. Λυπάμαι ειλικρινά που δεν μπορώ να βρίσκομαι κοντά σας λόγω των αυξημένων κοινοβουλευτικών καθηκόντων μου.

Καλή νέα σχολική χρονιά λοιπόν, με υγεία, επιτυχίες και ατομικές και συλλογικές διακρίσεις.

Θωμαΐς (Τζίνα) Οικονόμου Βουλευτής Ευρυτανίας